Söve

Balıkesir Söve

Söve

Balıkesir Söve

Söve Nedir?

Geçmişten günümüze kadar yoğun bir şekilde kullanılan söve yapımında genel olarak taş, mermer ve ahşap gibi malzemeler tercih edilmiştir. Ancak, günümüzde ise çoğunlukla strafor kullanılmaktadır. Söve; süsleme amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada, yalıtım ve bina süslemelerinde strafor tercih edilmesinin geçerli sebepleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, straforun fiyat yalıtım performansı en üst seviyededir. Ayrıca, birçok alanda kolaylıkla uygulanmaktadır. Lojistik, statik ve uygulama kolaylığının bulunması birçok kişinin işine gelmektedir.

Söve uygulanması; yapıya herhangi bir ek yük bindirmemesinden dolayı tercih edilmektedir. Bir başka deyişle, yapı statiğinin etkilenmesi söz konusu olmamaktadır. Sonuç olarak, söve, birçok mimari çalışmayla yapıların değer kazanmasını sağlayan bir uygulamadır.

Söve Nerelerde Kullanılır?

Söve; pencere ve balkon başta olmak üzere doğrama etraflarında kullanılan süsleme elemanıdır. Bunun yanı sıra, piyasada yer alan tüm süsleme elemanlarına söve adı verilmektedir. Sövenin pencerelerde kullanılmasının bir amacı bulunmaktadır. Pencereler; yapılarda ısı kaybının en çok olduğu yerlerin başında gelmektedir. Bu noktada, pencere merkezlerinde yapılan söve uygulamaları sayesinde ısı kayıplarının önlenmesi sağlanmaktadır.

Söve Nasıl Yapılır?

Balıkesir Söve yapılması sırasında her şeyden önce binanın yapısına uygun söve modeli seçilmektedir. Söve uygulamalarının dikkatli bir şekilde yapılması noktasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Bunun yanı sıra, hangi malzemelerin kullanılacağına karar verilmelidir. Ayrıca, kapı ve pencere boşluklarına söve yapılması halinde bu kısımların ölçüleri alınmalıdır. Söve kalıplarının alınan ölçü ve belirlenen modele göre yapılması gerekmektedir. Bir sonraki aşamada, söve harcı kuralına göre hazırlanmalıdır. Bilhassa, kum ve çimento oranının standartlara uygun olması gerekir.

Kalıplara kalıp ayırıcının sürülmesi farklı bir husus olarak dikkat çekmektedir. Bu noktada, işçilik kalitesi ön plana çıkmaktadır. Çünkü, kalıp içerisine dökülen harcın içerisine en uygun destek demirlerinin konması gerekir. Buna ek olarak, harcın kalıp içerisinde yeterince sertleşmesi sağlanmalıdır. Kalıptan çıkarılan sövenin bir sonraki aşamada taşıma ve montaj işlemleri için uygun bir ortamda dinlendirilmesi gerekmektedir.

Söve montajı ise bambaşka bir yetkinlik olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu noktada, montaj işlemlerini yapacak kişinin ayrı bir ustalığa sahip olması gerekir. Her şeyden önce, söve kaplanacak olan yüzeyin düzgün olması şarttır. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından sövenin cinsine uygun yapıştırma harcının seçilmesi gerekir. Bu noktada, bilhassa ağır sövelerin düzgün bir şekilde yerine tutturulması şarttır. Söve montaj işlemlerinde can emniyetinin alınması önemli bir husus olarak dikkat çekmektedir.

Balıkesir Söve montajı yapılırken ilk olarak yan parçalardan başlanılmalıdır. Söve parçalarının uygun yerlere konması gerekmektedir. Ardından, söve ek yerlerinin düzenlenmesine dikkat edilmelidir. Bu noktada, fazla harçların kurumadan alınması ve ek yerlerinin tesviye edilmesi gerekmektedir. Son olarak, söve fiyatlarının kullanılan malzemelere ve yapılacak uygulamanın niteliğine göre değiştiğini ifade etmek gerekir. Kısacası, sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir.

SÖVE MODELLERİ

KAT SİLME MODELLERİ

KİLİT MODELLERİ

İÇ CEPHE KAPLAMA

SÜTUN MODELLERİ

KÖŞE PROFİLLER

PAYANDA MODELLERİ

KÖŞE TAŞI MODELLERİ

DENİZLİK MODELLERİ

HARPUŞTA MODELLERİ

KAPLAMA MODELLERİ

DEKOR MODELLERİ

DAİRESEL SÖVELER

BORU KAPLAMA

ENJEKSİYON KAPLAMA

STROPİYER MODELLERİ

DESENLİ MODELLER

ÇITA MODELLERİ

DIŞ CEPHE KAPLAMA

GÖBEK MODELLERİ

Yılların Tecrübesi

0+

Yılların Tecrübesi
Sertifikalı Uzmanlar

0

Sertifikalı Uzmanlar
Müşteri Memnuniyeti

0%

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis

0Bölge

Hızlı Servis
Müşteri Servisi

07/24

Müşteri Servisi

Balıkesir Söve Konusunda Profesyonel Destek Alın..!. Hemen Destek Alın