Alçıpan Düzleme

Balıkesir Alçıpan Düzleme

Alçıpan Düzleme

Balıkesir Alçıpan Düzleme

Alçıpan Nedir?

Alçıpanın ne olduğu ve nasıl kullanıldığı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Alçıpan; iki yüzü karton kaplı ve ortası alçı şeklinde üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Standart veya özel boyutlarda üretilmeleri söz konusudur.

Alçıpan; yaşam alanlarının tadilat sürecinde kullanılmaktadır. Dış duvar inşaatı bitmiş binaların iç kısımlarında yerden duvara kadar olan bölümlerin kaplanması için alçıpan kullanılmaktadır. Alçıpan sayesinde asma tavan, bölme duvar, kuru yer döşemesi, kuru sıva gibi uygulamalar kolaylıkla yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, alçıpanın farklı çeşitleri bulunmaktadır. Hafif alçıpan başta olmak üzere yangına dayanıklı alçıpan, suya dayanıklı alçıpan, hem yangına hem de suya dayanıklı alçıpan olmak üzere farklı alçıpan türleri; farklı yaşam alanlarında kullanılmaktadır.

Alçıpanın Tercih Edilme Sebepleri

Alçıpan; hem sağlıklı hem de kaliteli olmasından dolayı tercih edilmektedir. Her şeyden önce, Ph değerinin insan vücuduyla aynı olmadından mütevellit bakteri üretmesi söz konusu olmamaktadır. Ayrıca, montaj işlemleri, hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede, bilhassa işçilik giderlerinden tasarruf edilmektedir. Alçıpan; aynı zamanda esnektir. Özellikle deprem esnasında esneyebilen yapısı sayesinde depremin bırakacağı etkilere karşı dayanıklı olmaktadır.

Alçıpan; yaşam alanlarının hayat standartlarını yükselten unsurlar arasında bulunmaktadır. Isı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Gözenekli yapısından mütevellit ısı ve ses iletimini düşürmektedir. Bunun yanı sıra, demonte özelliğine sahiptir. İstenilen zamanda sökülebilir ve ardından tekrar çıkarılabilir.

Alçıpan Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Alçıpan; amacına göre üretilmektedir. Her şeyden önce, kullanılan yerin neresine hangi şekil ve boyutlarla uygulanacağının belirlenmesi gerekmektedir. Ardından, amacına uygun olarak alçı harcına katılan kimyasallar sayesinde herkesin istediği tipte ürünler üretilmektedir. Uygulama alanları ve şekilleri ise oldukça geniştir.

Yer döşemesi olarak uygulanmasına rastlanmaktadır. Bulunulan yere göre istenilen kalıpta alçıpan yaptırılabilir. Duvar giydirme; farklı bir uygulama alanı olarak bilinmektedir. Bilhassa oda duvarlarına istenilen şekilde giydirme yapmak mümkündür. Bölme duvar; alçıpanın uygulama alanları arasında bulunmaktadır. Bu sayede, ofisin veya evin diğer odalara ulaşımı sağlanmaktadır. Mutfaktan salona açılan bölme duvar; Türkiye’de birçok evde kullanılmaktadır. Asma tavan ise bilhassa ofisler için uygulanmaktadır. Yüksek odalı yerlerin asma tavan ile bölünmesi sayesinde çift şekilde kullanılması mümkün olmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak, alçıpanın farklı çeşitleri yer almaktadır. Metal iskelet üzerine vida ile uygulamalı bir şekilde yapılabilmesinin yanı sıra ahşap iskelet üzerine çivi veya vida ile uygulamalı olarak yapılmasına rastlanmaktadır. Ayrıca, evlerin mevcut duvarlarının üzerine yapıştırma alçısı ile uygulanması söz konusudur.

Alçıpan kullanmanın birçok faydası bulunmaktadır. Her şeyden önce, yanmaz ve A sınıfı yanmaz malzemeler kategorisinde olduğunu söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, yapım hızı, oldukça yüksektir. İşçiliğinin kolay olması ve belirli standartlar dahilinde üretilmesi gibi farklı avantajları da bulunmaktadır. Yapı elemanlarında çokça kullanılan alçıpan; düşük maliyetli olmasıyla da bilinmektedir.

Yılların Tecrübesi

0+

Yılların Tecrübesi
Sertifikalı Uzmanlar

0

Sertifikalı Uzmanlar
Müşteri Memnuniyeti

0%

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis

0Bölge

Hızlı Servis
Müşteri Servisi

07/24

Müşteri Servisi

Filli Boya Konusunda Profesyonel Destek Alın..!. Hemen Destek Alın