Boya

Balıkesir Boya

Boya

Balıkesir Boya

Boya Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahar ve yaz aylarında yaşam alanları yenilenmektedir. Bu noktada, evini değiştirmek isteyenlerin vakit kaybetmeden boya yapması veya yaptırması gerekmektedir. Fakat, evi değiştirme konusunda en önemli husus olan boya yapımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Yeni bir yaşam alanı yaratmak veya yeni eşyalar almak isteyenler her şeyden önce evlerinin boya işlemlerini halletmek isterler. Ancak, evin ferah görünmesi noktasında belirleyici kriter olan duvar renginin seçilmesinde ve boyanmasında birtakım hususlara çok dikkat etmek gerekir.

Boya Nasıl Yapılır? Hangi Kriterlere Dikkat Etmek Gerekir?

Boya yapılacak olan odanın boş olması önemli bir husustur. Ancak, odada eşyalar varsa bunların ivedilikle başka bir yere taşınması gerekmektedir. Odadan çıkarılması mümkün olmayan mobilyaların üzerleri boyayı asla geçirmeyecek bir örtü ile örtülmelidir. Bunun yanı sıra, boya yapılacak olan odanın ışık durumu; boyanın renginin seçilmesinde önemli bir husus olarak dikkat çekmektedir. Oda dekorasyonu ve mobilyaları rengi de boya seçimini etkileyen kriterler arasındadır. Bu bağlamda, boya yaptırmayı düşünenlerin her şeyden önce mobilya seçimlerini yapması gerekmektedir.

Boya işlemleri; önceki boyanın rengine göre şekillenmektedir. Bu noktada, bir önceki boyanın rengine ve yüzeyine göre boya iki veya üç kat olarak uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra, duvarın kolay boyanması için birtakım işlemler yapılmalıdır. Eski boya ve kağıt kalıntıları çıkartılmalıdır. Ayrıca, yüzey zımparalanmalıdır. Kir ve lekelerin temizlenmesi gerekmektedir. Duvarda bulunan küçük çatlaklar; macun yardımıyla doldurulmalıdır.

Boya işlemleri açık alanlarda yapılıyorsa yağışın ve rüzgarın olmadığı yerler tercih edilmelidir. Kapalı alanlarda ise ortamdaki sıcaklığın işlemler sırasında fazla etkisi bulunmaz. Ancak, boyanın yavaş veya hızlı kuruması sıcaklıktan etkilenecektir. Duvarların birleşim yerleri için küçük fırçalar ve parmak rulolar uygulanmalıdır. Geniş yüzeyler için ise büyük rulolar kullanılmalıdır. Aynı zamanda, boyama işlemlerinin aynı yönde yapılması gerekmektedir.

Boyama İşlemlerinin İnce Detayları Nelerdir?

Boya işlemlerinin yapılması esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, hem dayanıklı hem de estetik görünüme sahip bir duvar boyası elde etmek kolay değildir. Bunun için yalnızca güzel renkler seçmek yeterli olmaz. İyi görünen bir boya için doğru renk, doğru ürün ve doğru uygulama belirleyici olan kriterler arasında bulunmaktadır. Bazı kişiler, kaliteli ve güzel renkli bir boya seçmenin bu iş için yeterli olduğunu düşünürler. Ancak, boyanacak yüzeyin boyaya hazır hale getirilmediği hallerde tüm bunların bir önemi kalmayacaktır.

Boyanın uzun ömürlü olmasını isteyenlerin her şeyden önce duvarı yağ, kir, pas, küf gibi unsurlardan arındırması gerekmektedir. Ayrıca, duvardaki pürüz ve çatlaklardan ivedilikle kurtulmak şarttır. Bunun yanı sıra, mekan için en uygun boyanın seçilmesi şarttır. Aksi takdirde, yaşanan uyumsuzluktan dolayı mekan sahibinin can sıkıcı detaylar ile karşılaşmasına rastlanabilir.

Yılların Tecrübesi

0+

Yılların Tecrübesi
Sertifikalı Uzmanlar

0

Sertifikalı Uzmanlar
Müşteri Memnuniyeti

0%

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis

0Bölge

Hızlı Servis
Müşteri Servisi

07/24

Müşteri Servisi

Filli Boya Konusunda Profesyonel Destek Alın..!. Hemen Destek Alın