Asma Tavan

Balıkesir Asma Tavan

Asma Tavan

Balıkesir Asma Tavan

Asma Tavan Nedir?

Evlerin dekorasyonu son derece önemlidir. Bu noktada, farklı uygulamalardan yardım almak gerekir. Bu uygulamaların başında asma tavan gelmektedir. Asma tavan; alçıpan yardımıyla oluşturulan led ışıklı veya ışıksız uygulamalar olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere tavanlarda oluşturulmaktadır. Evlerin salonları için tercih edilen bir uygulama olmakla beraber ofislerde de kendisine sıklıkla yer bulmaktadır.

Asma tavanlar; yaşam alanı sahiplerine dekorasyon konusunda istediğini sonuna kadar sunmaktadır. Büyük evlerde ve büyük salonlarda tercih edilmeleri önemli bir husustur. Bilhassa spot ışıklı modelleri; çoğu kişinin tercihi olmaktadır. Bunun yanı sıra, gergi tavanlar ile beraber evlerde ve ofislerde harika bir atmosferin yaratılmasına katkı sağlarlar. Ancak, asma tavanların doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Bilhassa evin genel dekorasyonuna uydurulmaları son derece önemli bir husustur.

Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Asma tavan; ancak bu işi en iyi şekilde bilen, profesyonel ustalar tarafından yapılmaktadır. Dekorasyon aklının yanı sıra uygulama pratiği gerektiren bir iş olarak öne çıkmaktadır. Asma tavanlar; alçıpanlar yardımıyla oluşturulmaktadır. Modeline göre süresinin ve işçilik fiyatlarının değiştiğini söylemek gerekir. Uzun ve tecrübe gerektiren bir iştir. Modellerin sayısının yüzlerce olduğunu söylemek mümkündür. Ancak, odanın şekline ve boyutlarına göre değişmesi söz konusudur.

Asma tavan nasıl yapılır diye düşünenlere her şeyden önce asma tavan ızgarasının en doğru şekilde tasarlanması gerektiğini söylemek gerekir. Bu noktada, oda ölçülerinin doğru bir şekilde alınması gerekmektedir. Bilhassa hazırlanan ızgaranın monte edilmesinin zor olduğu bilinmektedir. Bu tür bir işlemi ancak profesyonel bir usta yapabilir. Asma tavan için hazırlanan ızgaranın monte edilmesinin ardından içerisinde olması gereken led ve spot gibi aksesuarların kurulumunun yapılması gerekli olmaktadır. Hazırlanması ve monte edilmesi tamamlanan ızgaranın üzerine alçıpandan hazırlanmış levha kapatılarak işlem yapılmaktadır. Asma tavanın yapılması genel hatlarıyla bu şekildedir. Ancak, asma tavan modeline göre bu hususların farklılık göstermesi söz konusu olabilir.

Asma Tavan Kullanım Alanları Nelerdir?

Asma tavan uygulamaları; farklı avantajlara sahip olmalarından dolayı tercih edilirler. Bu noktada, evlerin ve ofislerin ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekmektedir. Asma tavan sayesinde elektrik ve tesisat boruları kapatılmaktadır. Borular; alçıpan ile kapatılmaktadır. Ancak, tavanın güzel durmasını asma tavanlar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, ısı yalıtımı ve izolasyon konusunda da asma tavanların ayrı bir önemi bulunmaktadır. Evi yeterince ısınmayan insanların tavanlarında ısı kayıpları olabilir. Ancak, alçıpan yardımıyla meydana getirilen asma tavanlar; yaşam alanlarının sıcaklığının arttırılmasında işe yarayacaktır.

Asma tavanların tercih edilme sebepleri arasında dekorasyon amaçlı ışıklandırmalar da yer almaktadır. Spot ve led ışıklar sayesinde evdeki eşyaların yaratıcı biçimde aydınlatılması söz konusu olmaktadır. Ancak, bu tarz bir uygulama sırasında elektrik işlerinin de alçıpan uygulamaları ile koordineli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, asma tavanların yapılmasının ardından boyanması şarttır.

Yılların Tecrübesi

0+

Yılların Tecrübesi
Sertifikalı Uzmanlar

0

Sertifikalı Uzmanlar
Müşteri Memnuniyeti

0%

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis

0Bölge

Hızlı Servis
Müşteri Servisi

07/24

Müşteri Servisi

Filli Boya Konusunda Profesyonel Destek Alın..!. Hemen Destek Alın