Badana

Balıkesir Badana

Badana

Balıkesir Badana

Badana Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Yaşam alanlarının yenilenmesini isteyenler için en doğru seçenek badana yapmaktır. Badana sayesinde her şeyden önce insanların evleri yenilenmektedir. Ayrıca, temizlenen ve yepyeni bir ruha kavuşan yaşam alanları; birçok insanın hayal ettiği noktaya gelmektedir. Bunun yanı sıra, badana yapılmasının uzun soluklu bir değişim için şart olduğunu ifade etmek gerekir. Ancak, badana yapmanın birtakım önemli hususları bulunmaktadır.

Badana Nasıl Yapılır?

Badana işlemleri esnasında evin boş olması önemli bir avantaj olacaktır. Fakat, evde eşyaların olması halinde de farklı bir plan yapılabilir. Eşyaların bir araya toplanması ve üstlerinin brandayla veya boya koruma örtüsüyle örtülmesi gerekmektedir. Eşyaların toplanmasının dışında geri kalan boş zeminlerin de aynı şekilde zemin koruma brandalarıyla kaplanması tavsiye edilmektedir. Bu sayede, badana işlemleri sırasında zeminlere boya damlamasının veya sıçramasının önüne geçilecektir. Lekelenme veya zemine boya bulaşması gibi hususlar ortadan kalkacaktır. Bilhassa tavanla duvarın birleştiği noktalar, boya bulaşması istenmeyen pencere kasa kenarları, sabit dolap, kapı pervazları gibi yüzeylere maskeleme bantı çekilmelidir. Bu sayede, söz konusu bölgelerin koruma altına alınması mümkün olacaktır.

Duvar badana işlemlerinin bitmesinin ardından iki üç saat beklenmelidir. Sonrasında koruma amaçlı çekilen bantlar sökülmelidir. Ayrıca, söz konusu bölge ince fırça ile boyanmalıdır. Bu sayede, boyama işlemlerinin titizlikle yapılması sağlanmaktadır.

Badana İşlemleri Sırasında Hangi Hususlara Dikkat Etmek Gerekir?

Badana uygulaması sırasında yapılması gereken ilk işlem astar atmak olmaktadır. Boya ile duvar arasında tampon görevi üstlenen astar; su ve nem geçirimini azaltmaktadır. Bu sayede, duvarların daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Yüzeye ve en son kat boyaya en uygun ürün tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra, ürün seçimi sırasında evin metrekaresinin de dikkate alınması gerekir. Astar inceltmesi etiket dahilinde yapılmalıdır.

Duvar, tavan, kapı ve pencerelerin boyanması için farklı tipteki fırça ve rulo türleri kullanılmaktadır. Bilhassa rulo seçimi son derece önemlidir. Son kat boya uygulamasından istenilen verimin alınması noktasında tüketicilerin en doğru rulo seçimini yapması gerekmektedir. Sentetik boyalar için siyah kıllı fırçalar tercih edilirken su bazlı boyalar için beyaz kıllı fırçalar kullanılmaktadır. Ayrıca, yüzey büyüklüğüne göre rulo ve fırça seçimi yapılmalıdır. Tüm bunlara dikkat edilmediği takdirde hatalı badana işlemleri yapılacaktır. Rulo fırça sayesinde badana işlemleri çok kolay bir şekilde tamamlanabilir. Bunun yanı sıra, kapı ve pencereler için küçük ve ince fırçalar tercih edilmelidir.

Fırça ve rulo seçimi kadar kullanımı da önem taşımaktadır. Badana işlemlerinin başarılı olmasını sağlayan etken fırça ve rulo kullanımıdır. Bu noktada, isteyenler, boya eleği kullanabilirler. Bunun yanı sıra, fırça, hep aynı sürülmelidir. Bu sayede, dalgalı bir görüntü oluşmasının önüne geçilmektedir. Fırçanın boyaya çok fazla batırılmaması gerekir. Badana işlemleri sırasında bu hususlara dikkat edildiği müddetçe sorun yaşanmayacaktır.

Yılların Tecrübesi

0+

Yılların Tecrübesi
Sertifikalı Uzmanlar

0

Sertifikalı Uzmanlar
Müşteri Memnuniyeti

0%

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis

0Bölge

Hızlı Servis
Müşteri Servisi

07/24

Müşteri Servisi

Filli Boya Konusunda Profesyonel Destek Alın..!. Hemen Destek Alın