1999 yılında kurulan Orkim Ortaklar Boya Sanayi ve Pazarlama A.Ş. BİANCA markası 2.000 m² alanda 15 kişilik ekibi ve kısıtlı ürün gamı ile inşaat ve sanayi boyaları üreten bir firma olarak üretim hayatına başlamıştır.

Hizmet ve kalite anlayışını ilke edinen BİANCA, boya sektöründe kendini hızla kabul ettirmiştir. Ar- Ge çalışmaları ile sürekli kendini yenileyen, yeni ürünleri ileri teknolojileri kullanarak en iyi kalitede üretmeyi hedefleyen BİANCA müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır.

BİANCA 2004 senesinde Azerbaycan’ da kurduğu fabrika ile hizmet ve kalite anlayışını yurt dışına taşımıştır. 2007 yılında Dekoratif Yapı Sistemleri ve Isı Yalıtım Sistemlerinin üretimine başlamıştır. BİANCA; Boya, Dekoratif Yapı Sistemleri ve Isı Yalıtım Sistemlerini bir arada üreten Türkiye’nin ilk firmasıdır. 2008 senesinde kartonpiyer, 2012 senesinde ise tavan kaplama üretimi ile önemli bir çözüm ortağı olmuştur.

Sektörün ve çözüm ortaklarının ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamayı hedefleyen BİANCA, 16 yılda Türkiye genelinde 1000’in üzerinde satış noktasına ulaşmıştır. İstanbul’da merkez ofisi; Tekirdağ, Sakarya, Bolu, Bursa, İzmir, Adana, Kayseri ve Samsun’da bölge satış organizasyonları bulunmaktadır.

Yurtdışında Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Asya ülkelerinin ilk tercihleri arasında yer alan BİANCA dünyanın dört bir yanına yoğun ihracat yapmaktadır.

Sektördeki gelişmeleri yakından takip etmek amacı ile her yıl yurtiçi ve yurtdışında birçok fuara katılan BİANCA, 2000 yılından itibaren düzenlediği eğitim seminerleri, bayi ve uygulayıcı toplantılarını geleneksel hale getirmiştir.

Bugün geldiği noktada BİANCA, yüzün üzerinde çalışanı istihdam etmekte, 15.000 m² alanda yüzlerce ürünün üretimini yapmakta ve tüm dünyaya hizmet vermektedir. 1999 yılında hedef olarak belirlediği “yapı sektöründe fark yaratan uluslararası bir marka olmak” yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.